• Kibice Razem
 • Śląsk Wrocław
 • Arka Gdynia
 • Polonia Warszawa
 • GKS Tychy
 • Miedź Legnica
 • Górnik Zabrze
 • Korona Kielce
 • Lech Poznań
 • Motor Lublin
 • Jagiellonia Białystok
 • Ruch Chorzów
 • GKS Bełchatów
 • Sandecja Nowy Sącz
 • Pogoń Szczecin
 • Stal Mielec

Działania Fundacji "Obudź Nadzieję"

Lechia czwarta w Wawrzkowiźnie

 • 12 września 2017
 • Autor: Michał
 • Liczba odwiedzin: 1184
 • 0 Komentarze
Lechia czwarta w Wawrzkowiźnie

Niedzielny IV turniej piłkarski KIBICE RAZEM, rozegrany 10 września, poprzedzony był dniem pełnym atrakcji dla wszystkich uczestników rozgrywek. Od godzin południowych w sobotę do Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna nieopodal Bełchatowa zjeżdżały się wszystkie drużyny, które miały powalczyć o tytuł najlepszej ekipy spod znaku "KR".  Na miejscowym boisku oprócz ekipy Biało-Zielonych mieli zaprezentować się także, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Lech Poznań, GKS Bełchatów, Korona Kielce, Polonia Warszawa, GKS Tychy, Motor Lublin, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia i Sandecja Nowy Sącz. Stawkę działających już ośrodków uzupełniła drużyna Stali Mielec, której to kibice w niedalekiej przyszłości również u siebie będą mieli KR-ke.

Organizatorzy turnieju, czyli Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z miejscowym ośrodkiem Kibice Razem GKS Bełchatów przygotowali dla najmłodszych kilka niespodzianek, m.in. wizytę w parku linowym, go-carty rowerowe, czy rowery wodne. Po tych aktywnościach przyszła pora na kolację, przy wielkim ognisku, a najważniejszym punktem wieczoru było uroczyste losowanie turniejowych grup. Nasza drużyna w pierwszej fazie miała zmierzyć się z Pogonią Szczecin, Stalą Mielec i Ruchem Chorzów.

Nastroje w naszej drużynie były na tyle bojowe, że sen nie chciał i zmorzyć. Mimo tego wszyscy bez problemu o 8 rano stawili się w strojach na śniadaniu. O 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, okraszone przez jeden z ośrodków środkami pirotechnicznymi, które nadały prawdziwie Ekstraklasowego charakteru imprezie.

Fazę grupową rozpoczęliśmy od efektownego zwycięstwa 5:0 z Ruchem Chorzów. Chwilę później przyszła kolej na pojedynek z Pogonią Szczecin zakończony również naszym zwycięstwem 3:0. W ostatnim meczu tej fazy czekała nas batalia ze Stalą Mielec. Drużyna, którą występowała gościnnie w turnieju szła jak burza, strzelając w dwóch pierwszych meczach 19 bramek, nie tracąc żadnej. Nasi chłopcy nie zamierzali się jednak poddawać i po walce ulegli "biało-niebieskim" 0:2. W wyniku czego do ćwierćfinałów awansowaliśmy z drugiej pozycji w grupie, a tam czekała na nas Sandecja Nowy Sącz.

Mecz z "beniaminkiem" Ekstraklasy przebiegał w dramatycznych okolicznościach. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogły zapewnić sobie udział w półfinale w regulaminowym czasie gry, jednak głównie za sprawą bramkarzy trzeba było rozegrać konkurs rzutów karnych. A w nich bohaterem został nasz bramkarz Bartek, który nie pozwolił się ani razu pokonać przeciwnikom, podczas gdy jego koledzy zdobyli 2 bramki. Radość była ogromna, bo Biało-Zieloni zameldowali się w półfinale.

W drodze do finału czekała jednak trudna przeprawa. Przyszło się nam mierzyć po raz drugi tego dnia ze Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek sędziego, szybka bramka naszych chłopaków i konsternacja w drużynie przeciwnika. Ich bramkarz po raz pierwszy w turnieju zmuszony był do wyciągania piłki z bramki. Rewelacja turnieju zwarła jednak szyki i wygrała ostatecznie mecz 4:1. Całej naszej drużynie ciężko było pogodzić się z porażką, ale nie było czasu na roztrząsanie tego meczu, ponieważ lada moment rozpocząć się miał mecz o 3 miejsce, w którym wystąpił również GKS Tychy. Ostatni tego dnia mecz zakończył się zwycięstwem "tyskich" 1:0, co ostatecznie uplasowało nas na 4 miejscu.

Nasza drużyna z pewnością nie ma się co smucić bo przysporzyła wszystkim kibicom w każdym meczu mnóstwo emocji, jako jedyna potrafiła strzelić gola Stali Mielec, która w ostatecznym rozrachunku, po wygranej w karnych z Motorem Lublin, wygrała cały turniej. Warto zaznaczyć, że obie drużyny, które wystąpiły w finale reprezentowane były przez klubowe akademie chłopców z rocznika 2005, były to najstarsze drużyny w całej stawce, a nasza drużyna w 90% składała się natomiast z chłopców z rocznika 2007. W takich rozgrywkach różnica dwóch lat to na prawdę dużo, co można było zaobserwować na boisku, szczególnie po warunkach fizycznych. Mimo tego mali Lechiści dzielnie walczyli i imponowali swoją zadziornością oraz charakterem, jaki chciałoby się oglądać za każdym razem również na boiskach Ekstraklasy.

Drużyna Kibice Razem Lechia Gdańsk wystąpiła pod opieką trenera Łukasza Tomkiewicza w składzie: Bartłomiej Kałduński, Igor Sokół, Adam Krawczyk, Alan Potrawka, Mikołaj Firlej, Aleksander Rokowski, Maksymilian Kotłowski, Jakub Tetyk

Wielkie brawa chłopaki!

W Kibice Razem Lechia Gdańsk, całej drużyny, trenera oraz rodziców chcielibyśmy podziękować organizatorom za wspaniały weekend. Chcemy również podziękować oficjalnemu Sklepowi Kibiców Lechii Gdańsk, Grafice Patriotycznej oraz Stowarzyszeniu Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" za ich sfinansowanie strojów oraz wsparcie przy transporcie na turniej.

Do zobaczenia za rok.

Drukuj

Wybór motywu

Dołącz do nas